Zastosowanie sztucznego kamienia w światowych projektach

W świecie designu

Sztuczny kamień od lat znajduje zastosowanie w różnorodnych projektach wnętrzarskich. To dlatego, że doskonale nadaje się on do produkcji wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych oraz produktów codziennego użytku. Oprócz tego jednak jak nic potrafi zachwycić w najbardziej wyrafinowanych wnętrzach na całym świecie. Sprawdźmy, w jakich projektach możemy podziwiać m.in. kamienie od Architype!

Czym sztuczny kamień wyróżnia się wśród innych materiałów?

Elementy produkowane ze sztucznego kamienia nie mają sobie równych pod wieloma względami. Przede wszystkim są to produkty na lata, które charakteryzuje niesamowita trwałość i odporność na zużycie. W przypadku produktów codziennego użytku to niezwykle ważna i przydatna cecha. Oprócz tego materiały takie jak konglomeraty kwarcowe, spieki wielkoformatowe czy kompozyt mineralno-akrylowy w bardzo łatwy sposób można przywrócić do pierwotnego stanu — wystarczy odpowiednia pielęgnacja i konserwacja.

Równie ważny jest fakt, że sztuczne kamienie dostępne są w szerokiej gamie wzorów i dekorów. Dzięki temu za ich pomocą można realizować różnorodne projekty, tworząc niesztampowe elementy dekoracji. Wybór tego typu materiałów często dyktowany jest też kwestiami finansowymi. Nie da się ukryć, że sztuczny kamień wyróżnia bardzo korzystna cena, dzięki czemu projektanci wnętrz chętnie zastępują nim kamień naturalny.

Sztuczny kamień — zastosowanie w domu

Sztuczne kamienie należą do materiałów, które mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Jeżeli chodzi o domy prywatne, najczęściej są one wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych, stołów, umywalek, zlewów, brodzików czy elementów dekoracyjnych. Do tego chętnie wykorzystuje się je jako ozdobną okładzinę na ściany, podłogi czy schody. Co więcej, materiały syntetyczne, takie jak spieki wielkoformatowe, idealnie nadają się także na fronty mebli czy fasady budynków. 

Wnętrza i produkty. Poznaj światowe projekty ze sztucznego kamienia

Skoro już wiemy, że sztuczne kamienie można swobodnie i z kreatywnością wykorzystywać do projektów prywatnych, czas przyjrzeć się zastosowaniu tych materiałów w nieco bardziej wymagających aranżacjach. Sprawdźmy, w jaki sposób wykorzystano potencjał sztucznego kamienia w projektach realizowanych na rynku światowym!

1. Altered states, Instalacja Caesarstone. Mediolan, Włochy.

Nowoczesna i niesztampowa instalacja Altered states, która stanęła w Salonie Mebli w Mediolanie. Do jej produkcji wykorzystano fenomenalny konglomerat kwarcowy izraelskiej marki Caesarstone, który jest znany na całym świecie. Instalacja nawiązywała do odmiennych stanów wody, będącej najważniejszym "składnikiem" w każdej kuchni. Marka chciała pokazać, że jej materiały są w pełni odporne na działanie takich czynników jak m.in. wilgoć.


2. Cukiernia Coco Black Salon. Melbourne, Australia.

Kolejny światowy projekt, który powstał przy wykorzystaniu kultowego konglomeratu kwarcowego od Caesarstone to wnętrze salonu cukierniczego Koko Black w australijskim Melbourne. Materiał ten został zastosowany do stworzenia przepięknej, czekoladowej lady barowej. 


3. Culver City. California, USA.

W tym wnętrzu możecie podziwiać połączenie konglomeratu kwarcowego Caesarstone z kompozytem mineralno-akrylowym marki GRANDEX. Niezwykły projekt, w którym dominuje światło i przestrzeń. Sztuczny kamień posłużył tu do stworzenia trwałych i pięknych blatów kuchennych, stołów i krzeseł. Całość została zachowana w bardzo dobrym guście!


4. Dan Brunn Los Angeles, USA.

Projekty Dana Brunna realizowane są w przestrzeniach mieszkalnych i biurowych. To nowoczesna przestrzeń, która jest pełna światła i jasnych barw. W tym przypadku konglomerat kwarcowy marki Caesarstone posłużył do wyprodukowania blatów i wysp kuchennych (w przypadku domów) oraz blatów roboczych (w przypadku miejsc użytku publicznego).


5. Sala VIP, Qantas First Class Lounge. Sydney, Australia.

Projekty realizowane przy użyciu sztucznych kamieni można znaleźć też w takich miejscach jak lotniska. Idealnym przykładem jest Sala VIP Lounge Qantas First Class Lounge, gdzie dominują jasne, obszerne sale z barwnymi elementami. 


Sztuczny kamień do wnętrz. Sprawdź firmy od Architype!

Sztuczne kamienie takie jak konglomerat kwarcowy, spiek wielkoformatowy czy kompozyt mineralno-akrylowy nadają się do bardzo wielu różnorodnych aranżacji. Dzięki temu możemy podziwiać ich piękno w wielu projektach światowego rynku. Jeżeli i Ty pragniesz w wyrafinowany sposób odmienić swoje wnętrze, koniecznie sprawdź ofertę sztucznych kamieni od Architype! Nasze firmy to: Caesarstone, Avant Quartz, Tisoro, GRANDEX i Keralini. Oferujemy sztuczny kamień różnego rodzaju i dbamy o to, aby każdy klient miał szeroki wybór, jeżeli chodzi o kolor i wzór dekorów.

Przekonaj się sam!


Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

Wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę