Pielęgnacja konglomeratu kwarcowego

Zalecenia

Codzienna pielęgnacja

Do codziennej pielęgnacji wyrobów z konglomeratu kwarcowego używa się wody i łagodnych detergentów (np. płynu do naczyń), miękkich ściereczek oraz gąbek. Zaleca się stosowanie detergentów o poziomie pH od 5 do 9. Detergenty o wyższym lub niższym pH mogą uszkodzić powierzchnię, dlatego najpierw warto sprawdzić ich działanie na małej lub niewidocznej powierzchni. 

Nie zaleca się pozostawiania detergentu na płycie dłużej niż 5 minut. Nie należy także używać produktów zawierających trichloroeten lub chlorek metylenu. Jeśli powierzchnia została narażona na kontakt z niebezpieczną substancją, należy jak najszybciej przemyć ją wodą, aby zneutralizować ryzyko zniszczenia. Brud i plamy nie powinny pozostawać na powierzchni kwarcowej przez długi czas.

Narażenie na wysokie temperatury

Konglomerat kwarcowy nie powinien być narażony na długotrwały kontakt z wysokimi temperaturami. Gorące przedmioty mogą przyczynić się do powstania odbarwień na powierzchni, dlatego elementy o temperaturze powyżej 70°C zaleca się umieszczać na specjalnych podłożach termoizolacyjnych.

Odporny na zarysowania

Konglomerat kwarcowy jest odporny na zarysowania. Należy jednak unikać używania ostrych przedmiotów bezpośrednio na powierzchni konglomeratu kwarcowego.

Dbaj o matowe i teksturowane nawierzchnie

Codzienna pielęgnacja produktów z konglomeratu kwarcowego z teksturowanym wykończeniem powierzchni i matowym połyskiem wymaga więcej uwagi niż błyszczące. Wynika to z różnych poziomów gładkości powierzchni.

Większość plam można usunąć bez wysiłku za pomocą zalecanych produktów w razie potrzeby.

Aby usunąć uporczywe plamy, delikatnie przetrzyj plamę środkiem czyszczącym i miękką gąbką do szorowania.

Aby ułatwić konserwację tych powierzchni i uczynić je mniej podatnymi na odciski palców i inne plamy, które pojawiają się podczas użytkowania, stosuje się specjalne środki, które chronią powierzchnię i uwydatniają kolor kamienia.

Ze względu na to, że ten rodzaj powierzchni jest bardziej wrażliwy na zabrudzenia i uszkodzenia niż powierzchnie z połyskiem, zaleca się zabezpieczyć powierzchnię folią ochronną podczas produkcji produktu.

Usuwanie uporczywych plam i śladów po cieczy. Usuwanie zanieczyszczeń organicznych

Codzienna pielęgnacja produktów z konglomeratu kwarcowego z teksturowanym lub matowym wykończeniem wymaga więcej uwagi niż powierzchnia błyszcząca. Wynika to z różnych poziomów gładkości. Większość plam można usunąć bez wysiłku za pomocą domowych specyfików – wystarczy delikatnie przetrzeć je miękką gąbką ze środkiem czyszczącym.

Dla ułatwienia konserwacji powierzchni z konglomeratu kwarcowego i zmniejszenia ich podatności na odciski palców oraz zabrudzenia stosuje się specjalne środki, które chronią kamień i uwydatniają jego kolor.

Usuwanie uporczywych plam i śladów po płynach. Usuwanie zanieczyszczeń organicznych

Konglomerat kwarcowy ma wysoką odporność na plamy, więc zazwyczaj są one łatwe do usunięcia. Jeżeli jednak miękka ściereczka z płynem do naczyń nie wystarcza, należy zastosować inną metodę.

Aby usunąć uporczywe zabrudzenia, takie jak guma, lakier do paznokci lub zaschnięta farba, w pierwszej kolejności należy delikatnie zeskrobać je skrobakiem, a następnie użyć specjalnego środka czyszczącego. Do usunięcia zanieczyszczeń chemicznych można zastosować łagodny odtłuszczacz na bazie alkoholu. 


Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

Wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę