Pielęgnacja konglomeratu kwarcowego

Zalecenia

Codzienna pielęgnacja

Do codziennej pielęgnacji wyrobów z konglomeratu kwarcowego używa się wody i łagodnych detergentów, wysokiej jakości sprayów, miękkich impregnowanych chusteczek i nieściernych gąbek.

Generalnie zaleca się stosowanie detergentów o pH w zakresie od 5 do 9. Detergenty o wyższym lub niższym pH mogą uszkodzić powierzchnię, dlatego najpierw sprawdź ich działanie na małej lub niewidocznej powierzchni.

Nie zaleca się pozostawiania detergentu na powierzchni dłużej niż 5 minut. Jeśli chcesz zostawić produkt na dłużej, sprawdź najpierw wynik na małym lub niewidocznym obszarze powierzchni.

Nie używaj produktów zawierających trichloroetan lub chlorek metylenu (takich jak odplamiacz i środek czyszczący).

Jeśli powierzchnia została narażona na jakąkolwiek potencjalnie niebezpieczną substancję, należy ją natychmiast przemyć wodą, aby zneutralizować niszczące działanie.

Nie pozwól, aby brud i ślady pozostały na powierzchni kamienia kwarcowego przez długi czas. Natychmiast dokładnie usuń wszelkie ślady tłuszczu i sypkiego proszku.

Po oczyszczeniu dobrze wypłucz zużyte chusteczki i gąbki.

Narażenie na wysokie temperatury

Konglomerat kwarcowy jest dobrze tolerowany przez krótkotrwałą ekspozycję na wysokie temperatury. Długotrwały kontakt z bardzo gorącymi przedmiotami spowoduje odbarwienie powierzchni lub inne uszkodzenia.

Unikaj bezpośredniego kontaktu powierzchni konglomeratu kwarcowego z bardzo gorącym czajnikiem i naczyniami wyjętymi z pieca. Przedmioty o temperaturze powyżej 70 ° C zaleca się umieszczać na specjalnych podporach lub podłożach termoizolacyjnych.

Odporny na zarysowania

Konglomerat kwarcowy jest bardzo odporny na zarysowania. Należy jednak unikać używania ostrych przedmiotów, takich jak ostre noże lub śrubokręty, bezpośrednio na powierzchni konglomeratu kwarcowego.

Dbaj o matowe i teksturowane nawierzchnie

Codzienna pielęgnacja produktów z konglomeratu kwarcowego z teksturowanym wykończeniem powierzchni i matowym połyskiem wymaga więcej uwagi niż błyszczące. Wynika to z różnych poziomów gładkości powierzchni.

Większość plam można usunąć bez wysiłku za pomocą zalecanych produktów w razie potrzeby.

Aby usunąć uporczywe plamy, delikatnie przetrzyj plamę środkiem czyszczącym i miękką gąbką do szorowania.

Aby ułatwić konserwację tych powierzchni i uczynić je mniej podatnymi na odciski palców i inne plamy, które pojawiają się podczas użytkowania, stosuje się specjalne środki, które chronią powierzchnię i uwydatniają kolor kamienia.

Ze względu na to, że ten rodzaj powierzchni jest bardziej wrażliwy na zabrudzenia i uszkodzenia niż powierzchnie z połyskiem, zaleca się zabezpieczyć powierzchnię folią ochronną podczas produkcji produktu.

Usuwanie uporczywych plam i śladów po cieczy. Usuwanie zanieczyszczeń organicznych

Konglomerat kwarcowy ma wysoką odporność na plamy. Plamy są zwykle łatwe do usunięcia.

Przed usunięciem plamy w sposób opisany poniżej, spróbuj usunąć ją wilgotną, miękką szmatką i wodą z mydłem lub nieściernym środkiem czyszczącym.

Aby usunąć uporczywe zabrudzenia, takie jak jedzenie, guma, lakier do paznokci lub zaschnięta farba, najpierw delikatnie zeskrob je ostrym skrobakiem, a następnie użyj specjalnego środka czyszczącego.

Do usuwania organicznych plam użyj Cif Bathroom Gel lub odpowiednika.

Użyj łagodnego odtłuszczacza na bazie alkoholu lub alkoholu, aby usunąć zanieczyszczenia chemiczne.


Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę