Jak odróżnić konglomerat kwarcowy od kompozytu mineralno-akrylowego?
Opinie
Zastanawiacie się, czym różni się konglomerat kwarcowy od kompozytu mineralno-akrylowego? Dziś zaprezentujemy Wam 5 kluczowych aspektów!
Kompozyt mineralno-akrylowy i konglomerat kwarcowy to obecnie najpopularniejsze materiały do produkcji blatów. Wśród ich licznych zalet warto wymienić:
- niezawodność,
- trwałość,
- właściwości antybakteryjne,
- brak porów i mikropęknięć, który wyklucza rozwój bakterii i grzybów.
Bez wątpienia pod względem funkcjonalności materiały te są do siebie bardzo podobne. W czym jednak można zauważyć różnicę? Oto 5 najbardziej oczywistych cech zewnętrznych:
- Wrażenia dotykowe. Kompozyt mineralno-akrylowy jest ciepły w dotyku, w przeciwieństwie do konglomeratu kwarcowego, który pozostaje chłodny nawet w gorącej kuchni.
- Łączenia. Technologia produkcji kompozytu mineralno-akrylowego pozwala na uzyskanie bezszwowego połączenia, tworząc jedną całość.
- Brak rys. Konglomerat kwarcowy jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia, co sprawia, że trudno zarysować go nawet przy intensywnym użytkowaniu.
- Kolorystyka. Dekory konglomeratu kwarcowego doskonale imitują kamień naturalny, podczas gdy kompozyt mineralno-akrylowy odzwierciedla kolory i faktury niewystępujące w naturze.
Co zatem warto wybrać?
To zależy od tego, w jakim celu i w jakich rozwiązaniach wnętrzarskich planuje się zastosować dany materiał.
Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego to wybór dla tych, którzy potrzebują materiału odpornego na uszkodzenia, który posłuży do codziennego, intensywnego użytkowania. Z kolei kompozyt mineralno-akrylowy będzie odpowiedni dla tych, którym zależy na produkcie o nietuzinkowym kształcie bez widocznych łączeń.