Blat kwarcowy — poznaj jego unikalne właściwości!

Zalecenia

Blaty kwarcowe to jedna z najlepszych alternatyw, jeżeli chodzi o materiały używane do kuchni czy łazienek. Są one niezawodne pod względem estetyki, trwałości i funkcjonalności, dlatego tak szybko stały się popularne wśród projektantów i wykonawców wnętrz. Dziś przyjrzymy się, dlaczego warto stosować blaty z konglomeratu kwarcowego w projektach domowych i komercyjnych.

Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego — cechy i właściwości

Blaty kwarcowe to produkty, które powstają z konglomeratu kwarcowego. Jest to materiał tworzony z połączenia naturalnego kwarcu, żywicy polimerowej oraz pigmentu. Zaawansowany proces produkcji sprawia, że otrzymuje się trwały, odporny na uszkodzenia surowiec o jednolitej strukturze, który nie pochłania wilgoci i zanieczyszczeń, a do tego wykazuje właściwości antybakteryjne i higieniczne. Wszystkie te cechy sprawiają, że konglomerat kwarcowy doskonale nadaje się na blaty kuchenne i łazienkowe — zarówno w projektach domowych, jak i komercyjnych.

Blat kuchenny z kwarcu. Lepszy od marmuru i granitu?

Blaty kwarcowe do kuchni i łazienki z powodzeniem mogą konkurować z produktami tworzonymi z naturalnego kamienia. Innowacyjne technologie wykorzystywane do produkcji konglomeratu kwarcowego nadają mu wielu cech, dzięki którym jest on trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia, aniżeli alternatywne rozwiązania. Jednocześnie zachowuje on przepiękną formę i wygląd kamieni naturalnych. W zależności od projektu konglomerat kwarcowy może naśladować surowy beton, klasyczny marmur, a nawet być ciekawym odzwierciedleniem granitu. 

Co więcej, blaty kuchenne z kwarcu są wysoce odporne na wilgoć czy zabrudzenia. To bardzo ważna cecha — szczególnie w miejscu, w którym na co dzień ma się do czynienia z wieloma potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. Wszystko za sprawą jednolitej struktury wolnej od porów i mikropęknięć, dzięki której plamy i zarazki nie przedostają się do wnętrza materiału. Zacieki po kawie, herbacie czy winie można szybko usunąć, nie martwiąc się, że zostanie po nich ślad na blacie kuchennym. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o kwasy spożywcze czy chemię gospodarczą.

W przeciwieństwie do blatów z kamieni naturalnych, produkty z konglomeratu kwarcowego nie tracą formy i koloru nawet podczas długiego i wzmożonego użytkowania. Nie potrzebują też specjalistycznej konserwacji, aby zachować estetyczny wygląd na długie lata. Pielęgnacja jest bardzo prosta i niewymagająca, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo w razie potrzeby konglomerat kwarcowy to materiał, który jest łatwy w renowacji. 

Konglomerat kwarcowy, czyli idealny materiał na blaty kuchenne i łazienkowe

Konglomerat kwarcowy to bez dwóch zdań materiał stworzony na blaty kuchenne i łazienkowe. Pod kątem estetycznym w niczym nie ustępuje on naturalnym kamieniom, a samymi właściwościami znacznie je przewyższa. Blaty kuchenne kwarcowe to też zdecydowanie korzystniejsza opcja, w której cena jest o wiele atrakcyjniejsza.

Konglomerat kwarcowy: najważniejsze cechy

 • twardy,
 • trwały i solidny
 • odporny na uszkodzenia,
 • odporny na zużycie,
 • odporny na ścieranie i zarysowania,
 • jednolity,
 • wodoodporny,
 • plamoodporny,
 • antybakteryjny,
 • higieniczny,
 • łatwy w pielęgnacji,
 • niewymagający konserwacji,
 • przystosowany do kontaktu z żywnością,
 • przyjazny dla środowiska.

Konglomerat kwarcowy. Sprawdź podobne produkty z oferty Architype

W ofercie Architype znajdziecie wysokiej jakości konglomeraty kwarcowe trzech fantastycznych marek: Caesarstone, Avant Quartz oraz Tisoro. Każdy z tych materiałów doskonale nadaje się na blaty kuchenne oraz inne produkty użytku domowego i publicznego.

Jeżeli jednak poszukujecie alternatywnego materiału, który równie dobrze sprawdzi się w Waszej przestrzeni, koniecznie zapoznajcie się z fenomenalnym kompozytem mineralno-akrylowym GRANDEX, który jest stworzony do najbardziej wymagających projektów, oraz spiekiem wielkoformatowym Keralini, który zachwyca pięknem i estetyką idealnie dopracowanych dekorów.


Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

Wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę