Altered states. Instalacja Caesarstone. Mediolan, Włochy

Salon meblowy

Mediolan

Snarkitecture і Сaesarstone

Tradycyjnie podczas corocznego Salonu Mebli w Mediolanie Caesarstone zaprezentował nową instalację, która powstała we współpracy z kreatywnym studiem projektowym Snarkitecture (USA). Snarkitecture uważa, że ​​woda jest najważniejszym „składnikiem” w kuchni. Inspirując się zmieniającymi się stanami wody w przyrodzie (lodowiec, rzeka, gejzer) oraz w kuchni (lód, woda, para) projektanci stworzyli instalację Altered stany (Odmienne stany).
Praca Snarkitecture koncentruje się na kreatywnym przemyślaniu codziennych materiałów, aw rezultacie na osiągnięciu nowych, nieoczekiwanych efektów. Studio zostało założone przez młodych amerykańskich projektantów Daniela Arshama i Alexa Mustonena. W poszukiwaniu nieznanego Snarkitecture tworzy projekty na dużą skalę, które przełamują zwykłe wyobrażenia dotyczące formy i struktury otaczających obiektów. ─ Naszym punktem wyjścia była wyspa kuchenna i jej przekształcenie z funkcjonalnego miejsca do gotowania w centrum nowoczesnego domu, w miejsce dla gości i spotkań towarzyskich - mówi Raanan Silberman, CEO Caesarstone. ─ Poprosiliśmy Snarkitecture o stworzenie instalacji, która zainspiruje architektów i projektantów do wyobrażenia sobie kuchni przyszłości i wykorzystania naszego materiału w nowy sposób w swoich projektach.
Pierwsza część instalacji Altered states, w postaci archipelagu wysp symbolizujących 3 stany wodne, znajduje się na otwartym tarasie. Wyspy są wykonane z unikalnych kolorów z palety Caesarstone: Vanilla Noir, Alpine Mist i White Attica. Druga część instalacji znajduje się pod kopułą. Pośrodku znajduje się duża okrągła wyspa kuchenna wykonana z konglomeratu kwarcowego Caesarstone White Attica. Ta wyspa służy jako rodzaj areny do demonstrowania różnorodnych funkcji wyspy. „Główną arenę” otacza amfiteatr z 250 cylindrycznymi cokołami, imitującymi naturalny krajobraz. Boczne ściany cokołów wykonane są z metalowej siatki, a górna powierzchnia to kamień kwarcowy z nowej kolekcji Caesarstone Metropoliten: Cloudburst Concrete, Airy Concrete i Rugged Concrete.

Inne projekty projektowe

Zobacz wszystkie projekty
Zobacz wszystkie projekty

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

Wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę