Rodzaje powierzchni płyt

Zalecenia

Konglomerat kwarcowy, kompozyt mineralno- akrylowy i spiek wielkoformatowy, dostępne są w różnych wykończeniach powierzchni: polerowane, matowe, półmatowe (satynowe, soft-touch) oraz szczotkowane.

Niektórzy producenci oferują płyty z różnymi rodzajami powierzchni.

Kompozyt mineralno-akrylowy jest zazwyczaj wykonany z połyskiem. Konglomerat kwarcowy oraz spieki wielkoformatowe mogą mieć każdy rodzaj tekstury - wszystko zależy od marki.

Polerowana tekstura

Jest najbardziej popularna i występuje niemal w każdej marce. Płyta ma całkowicie gładką, odbijającą światło powierzchnię. Przedmioty wykonane z płyt o polerowanej teksturze są najłatwiejsze w pielęgnacji. Wszelkie zabrudzenia i odciski palców można łatwo usunąć za pomocą zwykłej ściereczki i ciepłej wody.

Matowa tekstura

Sprawia, że powierzchnia jest mniej śliska ale jest nieco trudniejsza w pielęgnacji niż błyszcząca. Wiele osób decyduje się zastosować w swoich wnętrzach materiały od których nie odbija się połyskujące światło, wystrój staje się bardziej gustowny.

Półmatowa tekstura

Daje delikatny, stonowany efekt odbicia światła. W odniesieniu do deinicji słowa 11półmatowy" używa się czasem określeń «satynowy» lub «miękki w dotyku». Powierzchnie z półmatową powierzchnią są bardzo piękne, ale nie wszystkie marki produkują takie płyty.

Szczotkowana tekstura

Sugeruje wzór, który można wyczuć dotykając powierzchni płyty. Głębokość wzoru może być bardzo różna. Na przykład powierzchnie szczotkowane imitują ślady twardej metalowej szczotki na gładkiej powierzchni. Płyty z takim polerowaniem są bardzo dekoracyjne i efektowne, ale wymagają regularnego, dokładnego czyszczenia w celu usunięcia zabrudzeń.


Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę