Możliwości i zalety wykorzystania kamienia akrylowego w obiektach komercyjnych

Zalecenia

Kamień akrylowy, w świecie designu i budownictwa często określany mianem "solid surface", z roku na rok zyskuje coraz mocniejszą pozycję w branży budownictwa komercyjnego i dekoracji wnętrz. Ten nowoczesny materiał zachwyca nie tylko estetyką i pięknem, ale także wysoką funkcjonalnością. 

Dzięki swoim unikalnym właściwościom kamień akrylowy staje się doskonałym wyborem do dekoracji wielu przestrzeni komercyjnych i domowych.

Dzieje się tak z kilku powodów:

 1. Estetyka i wszechstronność.
  Kamień akrylowy można formować w różne kształty. Możliwość termoformowania oraz niewidoczne połączenia sprawiają że materiał sprawdza się w najbardziej wymagających projektach.
 2. Personalizacja.
  Dzięki szerokiej gamie kolorów i tekstur można stworzyć projekt, który będzie idealnie dopasowany do każdego wnętrza. W naszym portfolio znajdziesz zarówno style uniwersalne i ponadczasowe jak i związane z najnowszymi trendami w kreowaniu wnętrz.
 3. Funkcjonalność.
  Kamień akrylowy jest odporny na wilgoć. Materiał nadaje się do zastosowania w miejscach o dużej wilgotności, takich jak łazienki, czy miejsca przygotowania posiłków.
 4. Higiena.
  Nieporowata powierzchnia materiału sprawia że jest on odporny na rozwój bakterii, grzybów i pleśni. Czyni go idealnym rozwiązaniem dla placówek medycznych i kuchni restauracyjnych, gdzie zachowanie zasad higieny jest bardzo ważne.
 5. Trwałość.
  Powstałe zarysowania i uszkodzenia na powierzchni można bez trudu odnowić, a dzięki nieporowatej powierzchni wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia.
 6. Przyjazność dla środowiska.
  Jest to bezpieczny materiał, który nie zawiera szkodliwych substancji i jest bezpieczny dla zdrowia.

STACJE BENZYNOWE. Kamień akrylowy to mocny i trwały materiał, który nadaje się do obszarów obsługi stacji benzynowych. Jest odporny na uderzenia i obciążenia, które są powszechne w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Ponadto kamień akrylowy jest łatwy do czyszczenia i dezynfekcji, co jest ważne dla zapewnienia higieny w miejscach publicznych.

CENTRA HANDLOWE. Kamień Akrylowy można często spotkać w centrach handlowych. Jest odporny na zarysowania i blaknięcie, co jest kluczowe w miejscach o dużym natężeniu światła. Ponadto kamień akrylowy jest łatwy w czyszczeniu, co jest ważnym czynnikiem w przypadku stref gastronomicznych i innych miejsc podatnych na zabrudzenia.

HoReCa. Kamień akrylowy jest idealnym materiałem na stoły, lady barowe i powierzchnie kuchenne. Jest odporny na wilgoć i umiarkowane temperatury, co idealnie sprawdza się w miejscach, w których przygotowuje się i podaje żywność. Dodatkowo, kamień akrylowy jest łatwy w czyszczeniu, co jest równie istotnym elementem dla zapewnienia zgodności z normami sanitarnymi i higienicznymi w miejscach żywienia zbiorowego.

PLACÓWKI MEDYCZNE. Kamień akrylowy znajduje szerokie zastosowanie w wykończeniu wnętrz klinik medycznych. Jest odporny na działanie środków dezynfekujących, co jest ważne dla zapewnienia czystości w szpitalach. Kamień akrylowy nie zawiera substancji toksycznych, co ma istotne znaczenie dla zdrowia pacjentów i personelu.

Podsumowując:

Kamień akrylowy to wszechstronny materiał, który jest szeroko stosowany w różnych obiektach komercyjnych. Ma wiele istotnych właściwości, w tym: wytrzymałość, trwałość, higienę i estetykę. Te cechy sprawiają, że kamień akrylowy jest jedną z najlepszych alternatyw dla kamienia naturalnego lub płyt drewnopochodnych w przestrzeniach komercyjnych.


Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

Wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę