Kiedy coś poszło niezgodnie z planem. Montaż blatów: najważniejsze etapy instalacji

Zalecenia

Nic tak nie irytuje, jak różnica między oczekiwaniami, a rzeczywistością. Co może pójść nie tak podczas montażu blatu z kompozytu mineralno-akrylowego lub konglomeratu kwarcowego? Przecież wszystkie pomiary zostały wykonane dobrze.

Oto krótka lista "błędów", które mogą zepsuć oczekiwania

Pierwszą zasadą poprawnego montażu blatu jest zwrócenie się do profesjonalistów.


  • Wyroby muszą być transportowane bardzo ostrożnie, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia gładkich i błyszczących powierzchni.
  • Blatów nie wolno przenosić przez jedną osobę - tylko wtedy, gdy ciężar zostanie prawidłowo rozdzielony pomiędzy dwie lub trzy osoby, blat trafi na miejsce montażu w całości.
  • Nie wolno zaniedbywać dokonywania pomiarów - blat musi być dokładnie dopasowany, różnica nawet 2-3 mm może doprowadzić do nierówności podczas montażu.
  • Nierzadko zdarza się, że nieprofesjonalni instalatorzy nie uszczelniają całkowicie spoin, co może prowadzić do szybkiego niszczenia krawędzi, spoin i wycięć.
  • Należy pamiętać, że mebli nie wolno przemieszczać od chwili dokonania pomiaru do chwili montażu blatu. Często zdarza się, że w oczekiwaniu na blat, klient ulega pokusie wprowadzenia zmian w ustawieniu mebli. Milimetr w prawo, milimetr w lewo wystarczy, by potrzebne były nowe pomiary i nowy blat.

Aby tego uniknąć, należy przestrzegać pewnych zasad

  • Przed rozpoczęciem montażu blatu należy upewnić się, że pomieszczenie nie będzie poddawane dalszym remontom lub zasadniczym zmianom. Zaleca się, aby podłoga była już wykończona, płytkami lub laminatem. Należy usunąć wszelkie pozostałości budowlane i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, które mogą utrudniać swobodne poruszanie się.
  • Blat można zamontować dopiero wtedy, gdy zestaw kuchenny, a przynajmniej jego dolny poziom, jest ukończony.
  • Podczas przygotowania należy uwzględnić położenie panelu ściennego. W niektórych przypadkach konieczne może być dopasowanie ściany do blatu roboczego. Ściana musi być równa, bez jakichkolwiek występów i załamań, tylko wtedy ściana i blat będą do siebie idealnie pasować.
  • Duża waga blatu, zwłaszcza w przypadku konglomeratu kwarcowego, bardzo utrudnia montaż. Dlatego na każde 80 cm blatu należy zamontować dodatkową podporę.

Inne publikacje

Wszystkie publikacje
Wszystkie publikacje

Zostać partnerem

Zostaw swoje dane lub zadzwoń:

+48 22 602 20 22

Wyślij projekt

Napisz o swoim projekcie, a my opublikujemy Twoją pracę na naszej stronie

wyślij zapytanie

Napisz nam swoją sugestię lub życzenie

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Zgłoszenie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Zamknij stronę

Dziękujemy!

Projekt został wysłany, skontaktujemy się z Tobą w celu uzgodnienia publikacji.

Zamknij stronę

Uwaga!

Dane formularza nie zostały wprowadzone poprawnie!

Zamknij stronę